Ultimate magazine theme for WordPress.

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 151

Bahçe dekorasyonu iç dekorasyon kadar önemlidir. bahçe dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Neredeyse bütün şehirlerde daha çok apartman tarzı evlerin bulunması sebebiyle bahçeli evler yok denilecek kadar az bulunmaktadır. Bu sebeple ülkemizde bahçe dekorasyonu kültürü pek gelişmemiştir. Ev ve iş yeri dekorasyonu konusunda pek çok bilgi edinebilirken bahçe dekorasyonu öyle değildir. Ancak bizler sayesinde bu konu hakkında da bilgilenmiş olacaksınız.

Öncelikle bahçenizde kullanacağınız dekorasyon malzemeleri demir, metal veya plastik olmayıp ahşap olmalıdır. Ancak bu malzemelerin çok olmasıyla çimleri ve benzer yeşilliklerin kamufle edilmesinden kaçınmalıdır. Çünkü bulunulan ortamın doğal görüntüsü bozulmamalıdır.

Renk düzeni konusunda da oldukça dikkat edilmelidir. Bahçe dekorasyonu konusunda renklerin zıtlığı çok göze batmaktadır. Bu sorunu çözebilmek için zıt renkler kullanmaktan vazgeçmeyip geçiş renklerinin de bulunmasına önem verilmelidir. Yeşil ile kırmızı arasında ki zıtlığı bir turuncu ile yok ederek bu zıtlık ortadan kaldırılabilir.

En dikkat edilmeyen nokta ise parke taşlarıdır. Bahçe içerisinde ki ulaşımı sağlayabilmek için parke taşları kullanılmamalıdır. Bu doğal ortamdan uzaklaşıp basit bir görüntü sağlamaktadır. Bunun yerine görünümü güzel olan çakıl taşları tercih edilerek daha doğal bir görünüm elde edilecektir.

Bütün bu detaylara dikkat edilerek neredeyse kusursuz bir bahçe dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Bunların yanı sıra bahçenizde ki yeşilliklerin renklendirilmesi, gül, lale gibi çiçeklerin bulunması da ortamı yumuşatarak daha hoş bir görüntü elde edilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.