Ultimate magazine theme for WordPress.

Aşk Evliliği Ve Mantık Evliliği Arasındaki Farklar 

0 357

Evlilik insanın hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biri. İlk heyecanın bittiği günlerden sonra ilişkinin asıl gidişatı belli olacaktır. Alternatifinin kalmadığını düşünenler duygularını geri plana itip mantığın devreye sokarak evlilik gerçekleşebilir. Bazen de mantığa ters gelen pek çok detay duyulan aşk ve sevgi yüzünden görmezden gelinerek evliliğe adım atılır. İki farklı amacın birbirine üstünlüğüyle ilgili sayısız teori olduğu bir gerçek. Aşk evliliği mi? mantık evliliği mi? kısmında öncelikle durumu iyi okumak gerekiyor.

Mantık evliliğini seçmenin sebepleri

İnsanlar neden mantık evliliği yapar bahanelerinin başında aşka inancın kalmaması ya da bu duyguların geçici olduğuna inanılması geliyor. Bu yüzden mantık evliliğini tercih edenler geçici bir duyguya bağlanmaktan ziyade karar verirken başka kriterleri göz önüne alıyorlar. Bu kriterlerin başında ise kuşkusuz maddi olanaklar geliyor.

Aşk evliliği

İki gönül bir olunca samanlığın seyran olduğuna inananlar ise aşkın gücüne saygı duyuyor. Bu kişiler için statü, maddiyat ve güzellik gibi kavramların değeri her zaman aşktan sonra gelmekte. Oysa mantığın devreye girdiği evlilikte bazen görüntü de oldukça önemli kabul ediliyor. Doğacak çocukların genleri ve yetiştirilmeleri aşamasındaki kültürel katkılar da evlilikte mantığı arayanların beklediği kriterler arasında sayılıyor.

Ruh eşi mi ortak proje mi?

Aşk evliliğinin özelliği düşünülme perspektifinin bugün ve sadece yakın gelecekle sınırlı olması. Aşk evliliğini tercih edenler için geçmişin ve uzak geleceğin pek hükmü yok. Duygular ile hareket edilen bir eylem olduğu için kişiler duyguların yoğunluğu devam etttiği sürece bu evliliğin süreceğini baştan kabulleniyorlar. Mantık evliliğinde ise evlilik bir proje olarak ele alınıyor.

Mutlu evliliğin sırrı

Aynı evin içerisinde farklı hayatlarda yetişip aynı hayatı devam ettirmek için bir araya gelen çiftleri bağlayan aşk olduğunda tamamlanmışlık hissi daha yüksektir. Oysa mantığı öne alanlar için yalnız kalma korkusu yüzünden bir adım atma söz konusu olabilir. Hayatın her alanında olduğu gibi eş seçerken dikkat edilecekler ve evlilik aşamasına girmeye karar verirken amaçlar tamamen duygusal ya da tamamen mantık barındırmamalı.. Duyguların son tarihi geldiği zaman göz ardı edilen sorunlar evliliğin yaşanmaz hale getirirken,mantığın oturtulduğu kriter ortadan kalktığı an evliliğin de bir anlamı kalmaz. Sağlıklı bir evlilik için denge olması gerekir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.