Ultimate magazine theme for WordPress.

Android’de Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

0 193

Akıllı telefonlar artık hayatımızın hemen hemen her alanında vazgeçilmez birer parçamız olmuş durumda. Her geçtiğimiz dönemde yepyeni özelliklerle karşımıza çıkan bu cihazlar insanlara kimi zaman bir arkadaş oluyor kimi zaman da bir yardımcı vazifesi görüyor. Sahibi olduğu kişilere telefon görüşmesi yapma, fotoğraf çekme, internete girme hatta faturalarını ödeme gibi birçok alanda pratik çözümler sunuyor. Akıllı telefonlarla hayatımıza giren bir diğer yenilik de görüntülü konuşmadır.

Uzun yıllar önce telgrafla, mektupla haberleşen insanlar telefonun hayatlarına girmesiyle adeta bir mucize gibi uzaktaki dostlarının sesini bir cihaz yardımıyla duyabiliyorlardı. Akıllı telefonların gelişiyle birlikte de bu mucize bir adım daha ileri taşındı ve artık seslerini duydukları dostlarının yüzlerini de görme şansını yakaladılar. Bu fırsatı veren cihazlardan birisi de android telefonlardır.

Android Nedir?

Akıllı telefonlar pek çok özellik bakımından adeta bir bilgisayar gibi çalışır. Bu nedenle de bilgisayarlarda olduğu gibi bu cihazlar da bir işletim sistemine ihtiyaç duyarlar. İşte Google şirketi tarafından geliştirilen Andorid isimli sistem de bu akıllı cihazların işletimini gerçekleştir. Pek çok açıdan kullanışlı olması, diğer cihazlarla kolay uyum sağlaması gibi özellikleri sebebiyle android telefonlar piyasada oldukça tercih edilen cihazlardandır.

Android’de Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Öncelikle görüntülü arama yapabilmeniz için elinizde bulunun cihazın bazı özelliklerinin yeterli olması gerekmektedir. Akıllı telefonunuzun bir ön kameraya sahip olması ve en az 3G bağlantısını desteklemesi yeterli olacaktır. Ayrıca arayacağınız kişinin telefonunun da en az bu özellikleri taşıması dikkatlerden kaçmamalıdır.

Görüntülü arama için şu adımlar izlenir:

  • Arama yapacağınız kişinin adını rehberden bularak hemen yanında yer alan kişi detayı bölümüne dokununuz
  • Açılan bölümde kişi adının hemen yanında görüntülü arama ya da konuşma seçeneğine dokunarak aramayı başlatınız
  • Görüntülü aramanızın başlatılmasının ardından karşı taraftan da onay verildiğinde bu işlemi başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Akıllı telefon üzerinden herhangi bir uygulama kullanmadan yapacağınız bu konuşma ücretli olacaktır.

Ücretsiz Arama Nasıl Yapılır?

Görüntülü konuşmalarınızı ücretsiz yapmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken de şudur: Akıllı telefonunuzda bulunan Google Play Store adlı uygulamayı açarak buradan ücretsiz konuşma fırsatı veren Whatsapp, Facetime, Skype vb. uygulamaları indirerek bunlar üzerinden çok basit adımlarla görüşmenizi yapabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.