Ultimate magazine theme for WordPress.

Allık Ve Bronzer Kullanarak Yüzde Nasıl Etki Sağlarız?

0 351

Son yıllarda makyaj malzemelerinde yeni ürünler ön plana çıkmaya başladı. Highlighter, bronzer ve kontür ürünleri gibi. Bu tarz ürünler genelde yüzü boyutlandırmak için kullanılıyor. Bu ürünlerle makyaj hileleri yapılıyor ve yüzde ön plana çıkarılmak istenen yerler ön plana, geride kalmasını istediğimiz yerler geri plana atılıyor. Bu yazıda dolgun yüzler için uygulanması gereken makyaj hilelerini ele alacağız.

Dolgun yanaklar için ne yapılmalı?

Kimi insanlar yüz hatlarını daha zayıf ve kemikli göstermek ister kimisi ise daha dolgun. Dolgun bir yüzün temeli dolgun kirpikler, dolgun ten makyajı ve dolgun dudaklardır. Bu kısımda ise dolgun ten makyajını, yani yanakları inceleyeceğiz. Bunun için ilk önerimiz fondöteninizin içine birkaç damla likit aydınlatıcı eklemeniz. Böylece yüzünüz yağlı görünmeden sağlıkla ışıldayacak. Aydınlatıcı miktarını zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Yanakları dolgun gösteren makyajın ilk adımı bu. Diğer bir adım ise fondötenin üzerine kullandığınız ürün. Ten makyajında kulllandığınız allık veya bronzer ürünü ne kadar sıcak-pembemsi tonlardan olursa yüzünüz o derece dolgun görünür. Koyu renkteki ten ürünleri yüzünüzü daha kemikli gösterir.

Zayıf Yüzlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Yüzü dolgun gösteren makyaj hilelerine devam ediyoruz. Yüzünüzün şekline göre makyaj yapmanız, cildinizin sağlıklı ve dinç görünmesine yardımcı olur. Yüzü istenen şekle sokabilmek için kontür ürünleri , fondöten, pudra ve allık yeterlidir. Zayıf yüze sahip kadınların makyaj malzemelerini kullanırken dikkatli olmaları önerilir çünkü aksi şekilde yüz daha çökük halde görünür. Yüzün her noktasına gereken dolgunluk kazandırıldığında yüz daha toplu görünecektir. Eğer yüzünüz zayıfsa her yerine fondöten sürmemelisiniz. Alın,çene ve elmacık yeterli olacaktır.

Zayıf Yüzlerde Allık Nasıl Sürülür?

Allık kullanımındaki önemli olan tek şey sürüş tekniğidir. Dışarıdan içe doğru sürülmelidir. Fırçanızdaki ürün miktarı ne çok ne de az olmalıdır. Şeftali ve tozpembe yüzü toplu göstermek için en ideal renklerdir.

Yüzü Dolgun Göstermek İçin Ruj Seçimi

Dudaklarınızı doğal dudak çizginizden biraz dışarıdan çerçeveleyip öyle ruj sürerseniz dolgun dudak görünümüne ulaşırsınız ve bu yüze ayrı bir dolgunluk katar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.