Ultimate magazine theme for WordPress.

Aldatan Eş Nasıl Anlaşılır?

0 328

Bir ilişkiyi temelinden sarsan, sonunu getiren ve daha sonraki ilişkileri dahi etkileyebilen en büyük unsur kuşkusuz aldatma. Güven duygusunu yerle bir eden bu eylem, aldatılan kişinin özgüvenine de büyük darbe indiriyor. Ama her eylemin sebebi olduğu gibi aldatmanın da mantıklı ya da mantıksız pek çok sebebi var. Üstelik anlık olmadığı takdirde aldatıldığınızı anlama yolları da sizlere rehberlik edebilir.

Güven duygusunun katili 

Sağlıklı bir ilişki güven üzerine kurulur. Ayrıca açık bir iletişim olması ilişkilerin ömrünü de uzatabilen önemli bir etkendir. Çiftler arasında eskisi gibi iletişim ve paylaşım olmuyorsa kaçınılmaz sonuca doğru gidildiğinin bir göstergesi olarak sayabiliriz. Sorumluluklar ve kurulu bir düzeni bozmaktan kaçınmak yalanlara başvurmayı da beraberinde getirir. Bu gidişatta çiftlerden biri bedenen diğerinin yanında olsa bile çoğu zaman ruhen çoktan bu ilişkiyi terk etmiştir.

Erkekler aldattığı zaman 

Erkeklerin aldattığını anlamak daha kolay. Çünkü erkekler kadınlar kadar komplike varlıklar değildir. Erkeğin aldattığı davranışlarındaki değişikliklere bakılarak çözülebilir. İki farklı şekilde olabilecek davranış değişikliği ilişkide yolunda gitmeyen bir şeylerin habercisidir. Çünkü erkekler aldattığı zaman genelde ya daha ilgisiz ya da bilinçaltlarındaki vicdan azabı yüzünden çok daha ilgili davranmaya başlarlar.

Kadınlar aldattığı zaman

Kadınların ihanetini anlamanın yolu da var. Öncelikle iletişimi kesen bir kadın eşinden ümidini kesmiş olarak görülüyor. Erkeklere nazaran bedensel değil beyinsel aldatmanın daha sık yaşandığı kadınlar için duyguların ilişkilerdeki rolü çok daha büyük. Duygusal açıdan yeterince ilgi görmeyen ve romantik ihtiyaçları giderilmeyen bir kadının bu beklentilerini karşılayan birine karşı ilgi duyması muhtemeldir.

Beden dili açık veriyor

Aldatmanın işaretleri beden dili ile de kendini gösteriyor. Göz kontağından kaçınmak ya da gereksiz uzatılan bir göz kontağı da paylaşımda bir yalan döndüğünün sinyali olabilir. Erkekler ayrıca aldatmaya başladıkları zaman eşlerini başka kadınlar ile kıyaslama yoluna da gidiyorlar. Kadın ihanet söz konusu olduğunda içine daha fazla kapanırken erkekler daha dışa dönük hale geliyor. Görünüşüne normalden daha fazla özen göstermeye başlayan erkek başka biri tarafından gelen beğeninin karşılığını veriyor olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.