Ultimate magazine theme for WordPress.

Adet Sancılarına İyi Gelecek Yöntemler

0 47

Adet sancıları kadınların en hassas ve en sıkıntılı dönemdir.

Kadınlar ay dönümlerinde sürekli olarak şiddetli kramplar, değişken ruh halleri ve sıcak basmaları nedeniyle endişe duyarlar. Tüm bu duruma neden olan hormonların vücuda ve psikolojiye yaptığı etkidir. Adet dönemi sancılarını daha şiddetli yaşayan kadınlar ise bu dönemden dolayı daha fazla stres altına girerler.

Siz daha az stres yaşayın diye adet döneminde, adet sancınıza iyi gelebilecek çareleri araştırdık bunun sonucunda vitamin ve mineral takviyelerine ulaştık. İşte sizler için adet sancılarınızı dindirecek o vitamin ve mineral listesi;

Kalsiyum

Uyumadan önce 1200 mg Kalsiyum takviyesi alarak hormonlarınızı dengeleyebilirsiniz. Kalsiyum baş ağrısına, ani duygu değişimlerine ve kas kramplarına iyi gelerek geceleri huzurlu bir uyku uyumanızı sağlar.

Magnezyum

Vücudunuzda bulunan magnezyum eksikliği sancılara ve kramplara sebep olur. Aynı zamanda magnezyum kas aktivite kontrolünde kalsiyum ile birlikte çalışır. Bu yüzden adet sancılarının hafiflemesinde Kalsiyum ve magnezyum büyük rol oynar. 800 mg magnezyum bu ihtiyacınızı karşılayacaktır.

B6 Vitamini

Adet olduğunuz sıralarda oluşan depresyon, sinirlilik gibi ruhsal durumlar hoşunuza gitmiyor mu? O zaman sizin çözümünüz adet döngünüz başlamadan önce 50 mg b6 vitamini almak.

Lavanta

Lavanta yağını eğer teneffüs ederseniz bedende ve zihinde rahatlama hissedersiniz. Bu sayede geceleri rahat bir şekilde uykuya dalmanıza yardımcı olmak için sağlıklı bir adım atmış olacaksınız. Tüm bunları kullanarak rahat bir adet döngüsü geçirebilirsiniz.

Adet sancıları nasıl geçer ? 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.