Ultimate magazine theme for WordPress.

Adet Düzensizliğinin Nedenleri Nelerdir ?

0 379

Adet düzensizliğinin nedenleri bir çok kategoride ele alınabilir. Adet ile ilgili bir kesinlik vardır ki görülmeye başladığı ilk birkaç yıl düzensizliğin normal olduğu konusu. Adet döngüsünün de düzeni sağlamak için kesinlikle hormonlarda dengeli olmalıdır. Hormonların dengelenmesinin ardından adet döngüsü yeniden düzene girer. Aynı şekilde menopoza girmeden önceki dönem ve menopoza girilen dönemde de hormonları dengede tutmakta fayda var.

Adet Düzensizliğinin Nedenleri Nelerdir?

Adet düzensizliğinde görülen başlıca nedenler stres, yeteri kadar beslenmeme, aşırı kiloluk yahut zayıflık hali, gerginlik, psikolojik bozukluklardan olabiliyor. Doğum kontrol hapları her ne kadar hamile kalmayı engellese de aynı zamanda adet düzensizliğe neden olduğu da gözlemlenmiştir.

Rahimde oluşan polipler, rahim iç kısmına yerleşen, kansere yol açmayan oluşumlardır. Miyom ise rahim duvarına yapışık olarak duran bir tümördür. Miyomlar genellikle iyi olarak bulunsalar da kanamaya, ağrıya aynı zamanda adet düzensizliğine neden olabilirler.

Pelvik kasları kadın üreme sisteminde etkili rol oynar.İltihaplı pelvik ise kadınlarda nadiren de olsa görülen bir çeşit enfeksiyondur. Bu enfeksiyon düşük, doğum, kürtaj gibi durumlarda vajinaya sıçrayıp enfeksiyona neden olabilir. Bunu sonucunda adet düzensizliği, vajinal koku,şiddetli ağrı bulantı ve ateş gözlemlenebilir.

Polistik over sendromunda fazla erkeklik hormonu üretilmesi sonucunda kistler meydana gelebilir. Kistlerin oluşmasıyla adette düzensizlik ve aşırı kıllanmaya rastlanır.

Adet düzensizliğine sebep olabilecek diğer unsurlar isetiroid problemler, karaciğer hastalığı, antidepresanlar, ve aşırı egzersizde adet düzensizliğine sebep olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.