YANDEX-NEWS-RSS

Liseli kız öğrencilerin taciz isyanı

Ana Sayfa » Gündem » Liseli kız öğrencilerin taciz isyanı
Paylaş
Tarih : 25 Nisan 2011 - 17:00

Mersinde, Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi bir grup, okul çıkışlarında bazı kişilerce sürekli sözlü tacize uğradıklarını belirterek eylem yaptı.

Kendilerine Liseli Genç Umut adını veren öğrenciler, taciz iddialarına dikkati çekmek için eylem gerçekleştirdi. Okul önünde pankart açarak düdük çalan öğrenciler, slogan attı.

Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü 3. sınıf öğrencisi Gözde Aybay, burada grup adına yaptığı açıklamada, okul etrafında sıklıkla yaşandığını ileri sürdükleri taciz olaylarına karşı sessiz kalmamak için toplandıklarını söyledi.

Dışarıdan gelerek okulun etrafında toplanan bazı erkeklerin, sözlü tacizde bulunduğunu öne süren Aybay, görevli veya devriye gezen güvenlik görevlilerini de sessiz kalmakla suçladı.

Duruma okul güvenlik görevlisinin de müdahalede etmediğini iddia eden Aybay, Bu durum bizleri her geçen gün daha fazla endişelendiriyor ve tedirgin ediyor dedi.

Aybay, bir an önce tedbir alınmasını istedi.

Öğrenciler, açıklamanın ardından dağıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de şu ana kadar okuldan böyle bir şikayetin kendilerine ulaşmadığını belirterek, konunun araştırılacağını kaydetti.

www.haberegir.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

cumhurbakanl-babakanla-davutolu-vekalet-edecek.jpg
Cumhurbaşkanlığı: ‘Başbakanlığa Davutoğlu vekalet edecek’

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ‘nın haberine göre yapılan yazılı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımız,

pabucdere-baraj-tamamen-kurudu.jpg
Pabuçdere Barajı tamamen kurudu!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ‘nın haberine göre İstanbul’da kuraklık yüzünden her gün azalan baraj doluluk

oretmeni-tokatlayan-mudure-100-puan.jpg
‘Öğretmeni tokatlayan’ müdüre 100 puan!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ‘da yer alan habere göre Türk Eğitim-Sen Amasya Temsilcisi Kamil Terzi, öğretmen

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz