Ultimate magazine theme for WordPress.

8 Adımda Kendi Stilinizi Oluşturma Rehberi!

0 409

Bir ortamda ilk görüşte bir insanı etkilemek içim gerekli olan maddelerin başında her zaman dış görünüş vardır. Sizde bilirsiniz ki dış görünüş her şeydir! Peki dış görünüşünüzle fark yaratıp bir adım öne çıkmanızı sağlayacak olan kilit nokta neresidir? Tabiki de kendi stiliniz. İşte 8 adımda kendi stilinizi oluşturma rehberi!

1.Nasıl Bir Mesaj Vermek İstediğinizi Seçin

Kendinize karşı her zaman net ve dürüst olun. O gün nasıl hissettiğinizden nasıl bir mekana gideceğinize kadar her şey kafanızda net olsun. Sonra ki adım ise insanların aklında nasıl kalmak istediğiniz. O gün daha eğlenceli, rahat, sportif tarzınızla mı yoksa daha kadınsı, seksi yönünüzle mi akılda kalmak istiyorsunuz? İnsanlar tarafından nasıl hatırlanmak, nasıl akla gelmek istiyorsunuz gibi temel soruları kendinize sorarak işe başlayın. Temelde ki soruları ne kadar dürüst cevaplarsanız kişisel stilinizde bir o kadar başarılı oluşur.

2.Vücudunuzu Tanıyın!

Vücudunuza göre giyinmek stilinizi başarılı bir şekilde oluşturmak için çok önem taşıyan bir maddedir. Kabul edelim ki herkesin kendi vücudunda sevmediği bazı bölgeleri, hatları vardır. İşte tamda burda sevmediğimiz bölgelerimizi nasıl geri plana atabiliriz, aynı şekilde sevdiğimiz bölgeleri ise nasıl ön plana çıkararak daha soft ve daha düzgün bir görünüm elde edebiliriz bunları düşünmeliyiz. Unutmayın önemli ve doğru olan şey tamamen vücudunuza göre giyinmektir. Örneğin 38 bedenken 40 beden kıyafetler giymek sizi nasıl olduğunuzdan daha geniş gösterecekse aynı şekilde 36 beden kıyafetlerde sizi basık gösterecektir. Bu yüzden en önemlisi kendi vücut tipinize ve bedeninize uygun şekilde giyinmek olacaktır .

3.Önyargılı Olmayın

Kendi stilinizi oluştururken yapmanız gereken şeylerden biride kesinlikle önyargılı olmamaktır. Mağazada elinize aldığınız parçaları “aman, bu bana olmaz” diyerek tekrar bırakmayın. Olabildiğince çok kıyafet deneyin. Unutmayın bir parçanın size uygun olup olmayacağını denemeden anlayamazsınız. Böylece yeni parçalar keşfedip stilinizi canlandırabilir aynı zamanda tekrara da düşmemiş olursunuz.

4.İLHAM ALIN

Gerek ünlü moda bloggerların stillerini inceleyerek , gerek telefon uygulamalarını kullanarak birçok stil gözlemleyip ilham alabilirsiniz. Sevdiğiniz noktaları not edip daha sonra bunları birleştirerek kendi stilinizi oluşturabilirsiniz.

5.Renklerin Gücü!

Evet duydunuz renkler! Renklerin hem teninizle hemde kombinlediğiniz parçalarla uyum içinde olması bütünlük açısından çok önemlidir. Zıt renkleri kullanarakta bir bütünlük yaratabilirsiniz. Önemli olan geçişler ve bunları nasıl kombinlediğinizdir.

6.Gardrobunuzu Mercek Altına Alın

Gardrobunuzun düzenli olmasına her zaman özen gösterin. Hiç giymediğiniz ya da bundan sonra giymeyeceğiniz kıyafetleri daha fazla orada bekletmeyin. Çünkü ferah bir gardropla işiniz her zaman daha kolay olacaktır.

7.Detaylara Önem Verin

Detaylar kendi imza görüntünüzü oluşturmanıza yardım edecek en işe yarayan çözümlerden biridir. Yaptığınız makyajdan kullandığınız aksesuara hatta sıktığınız parfüme kadar her şey stilinizi güçlendirecek niteliktedir. Bu yüzden çokta abartıya kaçmadan küçük dokunuşlarda bulunarak kendi eşsiz stilinizi oluşturabilirsiniz.

8.Zaman

Kişisel stilinizin tam anlamıyla yerine oturması zamanla doğru orantılıdır. Bundan endişe etmeyin ve buna zaman harcayın. Gün geçtikçe kendinizi, vücudunuzu, parçaları, renkleri daha iyi tanıyacaksınız ve bu hem sizi hemde stilinizi güçlendirecektir. Bu yüzden kendinize zaman tanımaktan çekinmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.