Ultimate magazine theme for WordPress.

4 Adımda Kurtarıcı Gece Makyajı

0 395

1. Parlak ve sağlıklı bir ten makyajı

Sırf gece makyajlarının değil bütün makyajların vazgeçilmezi olan parlak bir cilt ile başlamak daha sonra uygulayacağınız bütün ürünler için sağlam bir baz oluşturmanıza yardımcı olur. Nemli bir fondöten kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak ışıltılı bir baz kullanıp üzerine de baza uygun bir fondöten kullanırsanız yine aynı sağlıklı görüntüyü elde edebilirsiniz. Bu ışıltılı görüntüyü bozmamak için allık, kontür ve aydınlatıcı uygulamalarınızda pudra değil de likit ürünler kullanmanızı tavsiye ederim.

2. Dumanlı gözlerle dikkatleri gözlerinizde toplayın

Dumanlı gözler son yıllarda gece makyajlarının vazgeçilmez trendlerinden bir tanesi. Koyu renk bir farı göz kapağınıza dağıtarak kolayca uğraşılmış bir görüntü yaratabilirsiniz. Aynı zamanda yoğun maskara uygulamasıyla daha dramatik bakışlar elde edebilirsiniz. Kirpiklerinizin az olduğunu düşünüyorsanız takma kirpik de aynı etkiyi verebilir. Gözünüzün içini siyah bir kalemle çerçevelediğinizde bakışlarınız daha yoğun görünecektir. Ancak göz içine kalem sürerken dikkat edilmesi gereken nokta, bu uygulamanın gözlerinizi olduğundan küçük gösterecek olmasıdır.

3. Koyu gözleri dengeleyecek dudaklar

Makyajda en önemli unsur dengeyi yakalamaktır. Gözlerinize dikkat çektiyseniz sade dudaklarla devam etmeniz daha modern bir makyaj elde etmenizi sağlayacaktır. Dumanlı göz makyajıyla açık pembeleri, şeftali tonlarını ve nude rujları tercih edebilirsiniz. Daha dolgun görünen dudaklar isteyenler bu rujların üstüne lip gloss uygulayabilirler. Ancak daha kalıcı bir dudak makyajı isteyenler tercihlerini likit mat rujlardan kullanırlarsa 2-3 saat ruj tazelemeleri gerekmeyecektir. Likit mat rujlarla ilgili püf nokta ise kullanmadan önce dudakları ölü derilerden iyice arındırmaktır.

4. Gece boyunca oynamaması için makyajı sabitlemek

Bütün ten makyajını yüzünüze oturması için karıştırdıktan sonra ve tabi rimeliniz de kuruduysa son adım olan makyaj sabitleme spreyine geçebilirsiniz. Yağlı bir cildiniz varsa bu adımdan önce ten makyajınızın üstünden transparan bir pudrayla geçerseniz daha kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz. Ancak normal ve kuru ciltli olanlar direk cilt tiplerine uygun ve makyajlarını matlaştırmayacak makyaj sabitleme spreylerinden 3-4 fıs sıkarak bütün gece kalıcı bir makyaj elde edebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.