Çiçek-Vitrini
 • Arkadaşlık İlanları
 • 2012 – 2013 Askerlik Celp Dönemleri

  Ana Sayfa » Sağlık Yaşam » 2012 – 2013 Askerlik Celp Dönemleri
  Paylaş
  Tarih : 24 Ağustos 2011 - 12:28

  2012 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme,
  Askerlik Celp Dönemleri 2012,
  2012 Askerlik İşlemleri ve Celp Dönemleri

  2012 yılında askere gidecekler 1992 doğumluların askerlikle ilgili yükümlülükleri 01.01.2011 tarihi itibarı ile başlamıştır.
  1993 doğumlular 2012 yılında muayenelerini olacak ve 2013 yılında askere gideceklerdir.

  2012 yılında askere gidecekler 1992 doğumlu olanlar ile ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

  1992 doğumlu olup 2012 yılında askere gidecek yükümlüler hangi eğitim birliğine sevk edildiğini e-devlet sistemi üzerinden öğrenebilmektedir.

  İLK YOKLAMA

  – Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1992 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

  – Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

  SON YOKLAMA

  Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden Son Yoklama Çağrı Tebligatını adresinize gönderecektir.

  Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

  Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.

  Askerlikle ilgili önemli değişikler ve diğer bilgiler açıklandıkça bu başlıkta yer alacaktır.

  SPONSOR REKLAMLAR

  BENZER HABERLER

  BluetoothSpyEarpiece
  Casus kulaklık nereden satın alabilirim?

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Casus kulkalığın en cazibi nerede bulunur? En iyi fiyat avantajı ile casus kulaklık nereden

  recep-1
  Türkçe Filmler İzle

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Harika bir film arşivine sahip olmak için seneler boyunca biriktirmeniz gerekir. Biriktirmek

  samsungun-gozdesi-galaxy-a7-ayvrupada.jpg
  Hayat sorumluluktur

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Hayat sorumluluktur   İnsanlar birbirlerine karşı yeterince kırıcı olmadıklarını

  Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

  deri mont - msn kaydol